SIK SORULAN SORULARÜrünlerimiz ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

destek.home@resideo.com

Detaylı bilgi için

destek.home@resideo.com
Müşteri Hizmetleri

KOMBİNİZ TERMOSTATLARIMIZ İLE UYUMLU MU?

Karbonmonoksit yanma sonucu ortaya çıkan bir yan üründür. Bu nedenle;

  • Su ısıtıcıları
  • Bacalar 
  • Gaz, kömür ve odun fırınları 
  • Kombiler ve diğer ısıtma cihazları 
  • Garajdan gelebilecek egzoz dumanı
  • Kapalı alanlarda kullanılan, portatif yemek pişirme veya fırında pişirme cihazları
  • Portatif, gazlı ve yağlı radyatörler
  • Mutfak ocakları potansiyel karbonmonoksit kaynaklarıdır.

Karbonmonoksit (CO) renksiz, kokusuz ve insan ve hayvan sağlığı açısından son derece zehirli bir gazdır. Gözle görülememesi, tadı ve kokusu olmaması nedeniyle 'Sessiz Katil' olarak da adlandırılır. Kapalı alanlarda bulunan kişiler zehirlenmeye maruz kalabilirler ve maalesef maruziyetin ilk belirtileri grip belirtileriyle kolayca karıştırılabilir. Yüksek dozlardaki karbonmonoksit maruziyeti ölümle dahi sonuçlanabilir. Risklerden sizi ve ailenizi ancak, güvenilir bir karbonmonoksit alarm cihazı koruyabilir.

Karbonmonoksit alarm cihazları ve duman dedektörleri farklı algılama prensiplerine sahiptirler. Bu nedenle birbirleri yerine kullanılamazlar.

Karbonmonoksit alarm cihazları ve duman dedektörleri farklı algılama prensiplerine sahiptirler. Bu nedenle birbirleri yerine kullanılamazlar.

Honeywell Home karbonmonoksit alarm cihazlarının kullanım ömürleri cihaz modellerine göre farklılık göstermektedir ve tüm alarm cihazları pil ömürleri ile sınırlıdır. Kullanım ömürleri ile ilgili detaylı bilgi için ürün teknik dokümanlarını kontrol ediniz ya da bizimle iletişime geçiniz.

Karbonmonoksit alarm cihazları bir alarm durumu oluştuktan ve sorun giderildikten sonra da çalışmaya devam ederler. Önemli olan cihazın verdiği alarm sayısı değil cihazın pil ömrüdür.

İdeal olarak, herhangi bir ısıtma cihazının kullanıldığı mekanlarda tüm odalara alarm cihazı kurulmalıdır. Alarm cihazının yatak odasına ve zamanınızın büyük kısmını geçirdiğiniz odalara kurulumu özellikle önerilir. Alarm cihazının kurulumu kritik öneme sahiptir, lütfen kullanım kılavuzundaki talimatları titizlikle takip ediniz.

Alarm cihazınız alarm verdiğinde ortam acil olarak havalandırılmalı, mümkünse ısıtıcı kapatılmalı, duman da gözleniyor ise itfaiye 110 aranılarak ortam terk edilmelidir.

Honeywell Home karbonmonoksit alarm cihazları sahip oldukları röle çıkışları kullanılarak gaz vanası kapatılacak şekilde ayarlanabilirler.