SIK SORULAN SORULARÜrünlerimiz ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

destek.home@resideo.com

Detaylı bilgi için

destek.home@resideo.com
Müşteri Hizmetleri

KOMBİNİZ TERMOSTATLARIMIZ İLE UYUMLU MU?

Honeywell ürün grupları içerisinde farklı kablosuz zil modelleri bulabilirsiniz. Mevcut zil düğmenizi kablosuz zil düğmesi ile değiştirerek kablosuz zil kullanmaya başlayabilirsiniz.

Evet. Honeywell, ActiveLinkTM teknolojisi ile çalışan kabloludan kablosuza çeviricilerle mevcut kapı zillerinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Honeywell ActiveLinkTM teknolojisi bir zil düğmesi ile bir çok zili eşleştirmenizi mümkün kılar. Düğme ile eşleştirdiğiniz zilleri evinizin farklı köşelerinde konumlandırabilirsiniz.

Tüm Honeywell zilleri LED aydınlatma ile duyma zorluğu çekenler için görsel uyarı verir. 3, 5 ve 6 serisi ürünleri uyarılar arasındaki farkın ayırt edilebilmesi için farklı renklerde uyarılar verirler.

Honeywell zillerinin en yüksek ssli olanı 90 dB ses verir (1m’den ölçüldüğünde). Aşağıdaki tabloda zillerin ses seviyelerini görebilirsiniz.

9 Serisi Zil

90dB

5 Serisi Zil

84dB

3 Serisi Zil

84dB

90dB’in üzerindeki sesler duyma bozukluklarına yol açabilir. Büyük evlerde birden çok zil kullanmanızı öneririz.

Honeywell ürünleri arasında en uzun iletişim mesafesine sahip olan ürünün iletişim mesafesi 200m’dir. 9 serisi zil kullanıyorsanız, ikinci bir kablosuz zil ekleyerek iletişim mesafesini 400m’ye çıkarabilirsiniz.

İletişim mesafesinin alanda bulunan engellerle kısıtlandığını lütfen unutmayınız. Verilen değerler açık alanlarda ölçümlenmiş değerlerdir.

Hayır. Ürünle birlikte gelen vidalar ve aparatlar bir çok duvar tipi ile uyumlu olmasına rağmen kartonpiyer ve benzer uygulamalar için daha farklı vidalar ve aparatlar kullanmanız gerekebilir.

Hayır.  Metal yüzeyler kablosuz iletişimi engelleyeceği için zil düğmesini metal yüzeylere yerleştirmeniz tavsiye edilmesi. Farklı bir alternatifiniz yoksa vida kullanmak yerine kutudan çıkan yapışkanı kullanmanızı tavsiye deriz.

Evet. Zil düğmesi su gerçirmezdir (IP55) ve ıslak alanlarda kullanılabilir.

İyi kalite alkali pil kullanmalısınız. Yeniden şarj edilebilir piller düşük voltaj dolayısıyla kullanıma uygun değildir.